Bilişim teknolojileri alanında 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren 2 ana ürününden biri olan Medisoft Hastane Yönetim Sistemi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Bölüm’ünde ders olarak okutulmaya başladı.

Türk Mühendisler tarafından kurulan firmalarının Türkiye genelinde 4 bölgedeki ofisi ve 41 bayisi ile faaliyet gösterdiğini belirten Talya Bilişim Genel Koordinatörü Nilüfer Durukal ‘Sağlık ve Turizm sektörlerine yönelik üretilen farklı yazılımlarla hizmet veriyoruz. Talya Bilişim’in ürünleri olan Medisoft Hastane Yönetim Sistemi ve Elektra Otel Yönetim Sistemi, aralarında pek çok büyük tesis ve kamu kurumlarının bulunduğu 2000’den fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor’ dedi.

Hacettepe Üniversitesi öğrencilerin teoride öğrendiği bilgileri sanal hastane ortamında uygulayabilmesi için Medisoft Hastane Bilgi yönetim Sistemi ile işbirliğine giderek Hastane Bilgi Sistemleri Uygulama dersini başlattığını kaydeden Durukal, ‘Program kapsamında bir hastanedeki medikal, finansal, idari süreçlerin elektronik ortamdaki takibi öğrenciler tarafından birebir uygulama ile yapılarak gösteriliyor. Program kapsamında öğrencilerin mezun olmadan önce gerçek hastane ortamını simule etmelerini ve yönetici bakış açısı kazanmaları hedefleniyor’ şeklinde konuştu. Durukal; ‘Ürettiğimiz yazılımlar birçok projede, büyük başarılar yakaladı ancak Hacettepe Üniversitesi gibi sağlık alanında kendini ispatlamış köklü bir üniversitede hastane yazılımlarımızın okutulması bize farklı bir heyecan yaşattı. Şirketimizin hedefi, teorikte öğrendikleri bilgileri pratik olarak kullanmalarını sağlayarak öğrencilere katkıda bulunmak’ diye konuştu.